Tusz solwentowy

Druk solwentowy jest stosowany przy wydrukach wielkoformatowych, umieszczanych zazwyczaj na zewnątrz budynków. Z tego względu, że wydruki takie są bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych muszą być wykonane z trwalszych materiałów. W tym momencie nie znajdują zastosowania atramenty wodne, które w szybkim tempie ulegają zniszczeniu i wymagają dodatkowych zabezpieczeń. W druku solwentowym stosuje się tusz solwentowy.


Więcej: druk.info.pl
Tusze solwentowe są bardzo trwałe, posiadają wysoką odporność na blaknięcie kolorów oraz oddziaływanie promieniowania UV. Świetnie sprawdzają się na billboardach, banerach reklamowych lub elewacyjnych, plandekach samochodowych lub naklejkach i foliach. Są idealne do reklam podświetlanych backlight, które całkowicie wykluczają użycie atramentów wodnych.

Tusze solwentowe powstają na bazie rozpuszczalników organicznych. Na rynku znajdziemy różne rodzaje solwentów, które różnią się składem i jakością, np.: tusze midi solwentowe z zawartością cyklohexanonu lub atramenty eko solwentowe. Użycie solwentów w wydruku wielkoformatowym powoduje mniejszą precyzję, jednak przy dużych wymiarach grafik, nie tracą one na prezencji.